رادیو ایران در شب های بهاری برای دوستداران گویندگی و اجرا مسابقه «یک، دو، صدا» را روی آنتن می برد.27 نفر در نه گروه سه نفره تا پایان تعطیلات نوروز در رقابتی نفسگیر، برای برنده شدن تلاش می کنند. به سه نفر برگزیده «تندیس»، «جایزه نقدی» و لوح تقدیر داده می شو...

مهدی ساعی (تهیه کننده) «یک، دو، صدا» با اعلام این خبر گفت: بعد از برگزاری دو فصل از این مسابقه با موضوع گویندگی و اجرای آزاد، فصل سوم به «طنز و سرگرمی اختصاص یافت که با حضور 200نفر از علاقمندان در فرهنگسرای ارسباران و با آزمون ورودی برگزار شد که 81 نفر وارد برنامه شدند.


در مرحله اول اجرای لطیفه و همچنین موقعیت طنز برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شد ولی در مرحله نیمه نهایی و نهایی چالش های مختلفی همچون «خوانش و اجرای شعر طنز»، «استند آپ کمدی» یا «بر پا خند» که سعید بیابانکی طنزپرداز و یکی از داوران برنامه قصد دارد این کلمه را باب کند، جمله سازی با کلمات طنز و بی ربط در نظر گرفته شده است.

ضمن اینکه آنها بایستی نقش دست فروشی را در شب عید بازی کنند که قصد دارد با طنازی اجناس خود را به فروش برساند.

حسین رفیعی و مرضیه صدرایی به همراه بیابانکی داوری مسابقه ها را بر عهده دارند و مهران حبیبی گزارش های طنز برنامه را از شرکت کنندگان تهیه و تولید می کند.

سیما بلوری و محمد حسین خسروجردی هماهنگی، مریم توفیقی نویسندگی و مهدی حدادی صدا برداری برنامه را بر عهده دارند.

«یک، دو، صدا» از ۲۶ اسفند ماه ساعت 19:30 به مدت 45 دقیقه پخش می شود.