دوربین‌های شبکه‌های سیما با استقرار در مسیر راهپیمایی 22 بهمن، حضور گسترده مردم در این حماسه جاودانه را منعکس می‌کنند.

شبکه‌های سیما به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی مردم در این روز باشکوه، ویژه برنامه‌هایی را آماده پخش کرده اند.

«خیابان ایران» شبکه یک

خیابان ایران از صبح سه شنبه 22 بهمن ساعت 6 صبح، مستند «برای آزادی» را پخش می‌کند. این مستند آتش سوزی سینما رکس آبادان در مرداد 57 تا زمان برگزاری انتخابات در فروردین سال 58 را به تصویر می‌کشد. ویژه برنامه راهپیمایی 22 بهمن نیز از ساعت 8:40 تا 14 به صورت زنده پخش می‌شود. «خیابان ایران» به تهیه کنندگی مجید بهرامی در 2 بخش سطح شهر و داخل استودیو پخش می‌شود. دوربین‌های این برنامه از اولین ساعات راهپیمایی در مسیر خیابان انقلاب تا آزادی مستقر هستند و تصاویر حضور مردم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی را به تصویر می‌کشند. همچنین در بخش استودیو برنامه که با اجرای نظام اسلامی، امیراحمدی و آقابیگی تدارک دیده شده است، تصاویر زنده ای از حضور مردم در سراسر کشور به صورت زنده پخش می‌شود.

انعکاس حضور گسترده مردم در شبکه دو سیما

ویژه‌برنامه جشن پیروزی انقلاب اسلامی دوشنبه 21 بهمن از ساعت 19:30 تا 20:30 روانه آنتن شبکه دو می‌شود و پس از خبر 20:30 نیز به مدت 30 دقیقه ادامه خواهد یافت. ویژه برنامه ۲۲ بهمن از استودیو پخش شبکه دو با اجرای محمد جعفر خسروی و نجمه جودکی از ساعت 8:30 به روی آنتن خواهد رفت و گزارش بخش‌هایی از این حماسه مردمی در استان‌های مختلف نیز پخش خواهد شد. همچنین سه‌شنبه 22 بهمن، استیج شبکه دو با هدف به تصویر کشیدن حضور پرشور مردم، در تقاطع خیابان آزادی و پل یادگار امام (ره) برپاست تا با حضور هنرمندان مردمی و مجریان مختلف برنامه‌های شبکه دو به پوشش تصویری این مراسم بپردازد.

22 بهمن در قاب شبکه سه

ویژه برنامه 22 بهمن شبکه سه از ساعت 8 پخش خواهد شد. این برنامه از استودیو پخش شبکه در قاب هایی نمایش داده می‌شود. پایگاه استقرار شبکه سه سیما نیز در خیابان آزادی، دانشگاه شریف با حضور مجریان، هنرمندان و ورزشکاران برپا خواهد بود. ارتباط با مراکز استان‌ها و پخش تصاویری از استان‌های مختلف از دیگر بخش‌های این برنامه است. تهیه کنندگی این برنامه، بر عهده مهدی‌هاشمی است.

تجلی مهر وطن در شبکه پنج

«مهر وطن» ویژه برنامه ای زنده از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که حضور پرشکوه و گسترده مردمی را در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن از ساعت 8 صبح با شروع مراسم راهپیمایی، پوشش تصویری می دهد. «مهر وطن» به تهیه کنندگی شهرام راد با استقرار پایگاهی در خیابان آزادی تقاطع یادگار امام (رو به روی آتش نشانی) حضور پرشکوه ملت ایران را به صورت زنده و مستقیم پوشش می دهد. در پایگاه ویژه شبکه پنج سیما، گروه تولیدی برنامه «رنگین کمان» با دعوت از چند خواننده و جمعی از مجریان شبکه پنج با مردم همراه می‌شوند.

«قرار قرآنیان» در راهپیمایی 22 بهمن

«قرار قرآنیان» عنوان ویژه برنامه ای است که به مناسبت گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی‌ روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود. دوربین‌های «قرار قرآنیان» از ساعت 8 صبح با استقرار در خیابان آزادی تقاطع نواب، مراسم بزرگ راه پیمایی روز 22 بهمن را به تصویر می‌کشد، ضمن آنکه تصاویر این مراسم در استان‌های دیگر تقدیم مخاطبان خواهد شد. حضور و گفت و گو با قاریان، استادان و مسئولان قرآنی و اجرای برنامه‌های نمایشی با عروسک های ویژه کودکان و نوجوانان و گروه‌های همخوانی از جمله بخش هایی است که در جایگاه شبکه قرآن و معارف سیما در مسیر راه پیمایی 22 بهمن تدارک دیده شده است. همچنین قرار است علاوه بر احمد شفازاده و الهام غفاری به عنوان مجریان «قرار قرآنیان»، دیگر مجریان و برنامه سازان این شبکه در جایگاه شبکه قرآن و معارف سیما حضور پیدا کنند.

ویژه‌ برنامه‌های 22 بهمن شبکه افق

از صبح روز 22 بهمن، شاهد ارتباط زنده با نقاط مختلف تهران و برخی از مراکز استان‌ها، به منظور پوشش حضور مردمی در راهپیمایی گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب در شبکه افق خواهیم بود. این بخش‌های زنده به تناوب و تا پایان مراسم راهپیمایی ادامه خواهد داشت. ویژه برنامه تلویزیونی «عصر» نیز سه‌شنبه شب، به مناسبت 22 بهمن ماه با اجرای نادر طالب‌زاده روی آنتن می‌رود. در این برنامه زنده با حضور کارشناسان داخلی و ارتباط اینترنتی با اندیشمندان و کارشناسان خارجی، ابعاد مختلف پیروزی انقلاب و چهار دهه نظام جمهوری اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

سالروز انقلاب با شبکه سلامت

پخش همزمان راهپیمایی 22 بهمن به صورت دو قاب در تمام ساعات، از جمله تمهیداتی است که شبکه تندرستی برای این روز تدارک دیده است. برنامه‌های زنده شبکه همچون «ایران فعال» و «مثبت سلامت» در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی دوربین خود را میان شرکت کنندگان برده و تصاویری از حماسه مردم در این روز به قاب تلویزیون می آورند. «سوگند استوار» مستندی برگرفته از فعالیت های جامعه پزشکی در استان فارس در طول چهار دهه انقلاب اسلامی است که پیشرفت های حوزه سلامت را در زمینه‌های گوناگون روایت می‌کند. این مستند با اشاره به پیشرفت های پزشکی در شیراز، پیوند کبد، حضور پررنگ جامعه پزشکی شیراز در دفاع مقدس و... تلاش می‌کند تا نگاهی به نقش این گروه از جامعه پزشکی کشور داشته باشد. تامین برنامه شبکه سلامت نیز با هدف ایجاد نشاط و شادمانی در میان مخاطبان با تهیه و تولید کلیپ های جذاب و دیدنی میان برنامه‌هایی مناسب را روانه آنتن کنند.

شور نوجوانی در شبکه امید

در روز 22 بهمن، ویژه برنامه ای با همکاری شرکت بهره برداری متروی تهران از شبکه امید پخش خواهد شد. این برنامه به صورت زنده از محل استقرار گروه برنامه ساز در محل راهپیمایی، این حماسه عظیم را به تصویر می‌کشد. گفت‌و‌گو با نوجوانان حاضر در راهپیمایی و همچنین توصیف شور حضور مردم در مسیر راهپیمایی 22 بهمن، بخش‌هایی از این ویژه برنامه است.

«کنکاش» جام جم در 22 بهمن

شبکه جهانی جام جم به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن برنامه «کنکاش» را به صورت زنده روی آنتن می‌برد. در این برنامه گفتگو با کارشناسان مسایل سیاسی و صاحب نظران در خصوص اهمیت و جایگاه راهپیمایی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. ارتباط با خبرنگاران مستقر در مسیر، کارشناسان خارج از کشور و مخاطبان نیز در این برنامه دیده شده است.

نمایش حضور مردم در قاب چهار، آموزش، تماشا و مستند

شبکه چهار، شبکه آموزش و شبکه مستند نیز در چهل و یکمین فجر شکوهمند انقلاب اسلامی، مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن را به صورت زنده در قاب های مختلف به تصویر می‌کشند.