دکتر علی پیرهانی زبان شناس و جوانترین چند زبانه جهان امروز به «مهمانخانه» شبکه چهار سیما می آید.

مجله ظهرگاهی «مهمان خانه» با اجرای امیرحسین مدرس که پخش آن از 18 آذر آغاز شده است، روز دوشنبه (23 بهمن) میزبان دکتر علی پیرهانی زبان شناس و جوانترین چند زبانه جهان می شود.

علی پیرهانی دومین مرد چند زبانه دنیا با قدرت تکلم 22 زبان زنده جهان بعد از دکتر جکسی ریچاردز آمریکایی که می تواند به 23 زبان جهان صحبت کند دومین فرد چند زبانه ی جهان است. حیرت آور اینجاست که علی پیرهانی در 24 سالگی توانسته 19 زبان رو یاد بگیرد، ولی جکسی ریچاردز در ۶۸ سالگی ۲۳ زبان رو یاد گرفته است.

روند یادگیری دکتر پیرهانی در زبان های مختلف، روندی کاملاً خلاقانه بوده است، به گونه ای که ایشان در حال حاضر در سن 32 سالگی به 22 زبان دنیا تسلط کامل دارند.

وی دارای دو مدرک کارشناسی در رشته های ادبیات انگلیسی و حقوق، و مدرک کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی در رشته حقوق بین الملل بوده و در حال حاضر بنیان گذارو مدیرعامل مرکز عصر چندزبانه، مترجم نهج البلاغه و مشاور ریاست موسسه فرهنگی اکو می باشد.

در بخش دوم از برنامه «مهمانخانه» امروز، مدرس با داود فرزامی کارشناس طب سنتی و گیاهان دارویی در خصوص ساخت کرم های خانگی گفتگو می کند.

برنامه مهمانخانه به تهیه‌کنندگی سیدمحمدرضا ضرغامی به یاد روزگار گذشته و براساس سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، تلاش می کند به خانواده‌های ایرانی برای هنرمندانه زندگی کردن اطلاعات بدهد. این برنامه شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 14 و 30 دقیقه از شبکه چهار به صورت زنده پخش می‌شود.