شیکه چهار سیما با ویژه برنامه «برگ 24» روز کتاب و کتابخوانی را جشن می گیرد.

تهیه کننده ویژه برنامه «برگ 24» در گفتگو با روابط عمومی شبکه چهار سیما گفت: شبکه چهار سیما همزمان با 24 آبان روز کتاب و کتابخوانی، جشن بزرگی برای اهالی کتاب برگزار می‌کند که نخستین جشن ملی رسانه‌ای در حوزه کتاب به‌حساب می‌آید.


وی افزود: مارال دوستی، شاهین شرافتی، سعید بیابانکی و رشید کاکاوند اجرای این ویژه برنامه 12 ساعته را که از ساعت 10 صبح روز چهارشنبه تا ساعت 22 از «موزه و کتابخانه ملک» پخش می شود بر عهده دارند.

محمد رحیمی گفت: برای این ویژه برنامه یک پیش درآمد سه قسمتی در نظر گرفته ایم که از امشب پخش آن آغاز می شود و ما در این سه شب در بخش های 5 تا 10 دقیقه ای از مخاطبان نظرخواهی می کنیم. مارال دوستی در این سه قسمت بخش های ویژه برنامه را معرفی و از مخاطبان شبکه دانایی دعوت می کند تا با ارسال پیامک، در موارد مختلف از قبیل نام کتاب، نویسنده، ناشر و ... در میان آثار معاصر (در سده اخیر)، اثر برتر را انتخاب کنند و هر فردی که بالاترین امتیاز را در نظر سنجی کسب کند به عنوان شرکت کننده منتخب مردمی در برنامه اصلی حضور یافته و معرفی و تقدیر خواهد شد.

رحیمی که پیش از این تهیه کنندگی برنامه هایی همچون «کارنامه» و «کتاب4» را بر عهده داشته است افزود: ویژه برنامه زنده «برگ 24» از بخش های مختلفی همچون: کتاب و کتاب خوانی، کودک و نوجوان، خانواده های کتابی، فضای مجازی کتابی، راویان دفاع مقدس، مروجین کتاب در سه حوزه ترجمه، دین و بین الملل تشکیل شده است که در هر کدام از این قسمت ها از میهمانان مرتبط با موضوع دعوت به عمل می آید.

وی دعوت از نویسندگان بزرگ و مطرح سال های اخیر و همچنین دعوت از بازیگران سینما و تلویزیون فعال در حوزه کتاب را از جمله بخش های جذاب این جشن کتاب عنوان کرد و افزود: در خبرهای تکمیلی تر اسامی میهمانان برنامه عنوان خواهد شد.

تهیه کننده «برگ 24» گفت: راه اندازی کمپینی برای حمایت از چاپ و ترویج کتاب برای نابینایان از جمله بخش های اصلی برنامه است که با همکاری انجمن نابینایان کشور و خانه کتاب تلاش می کنیم تا در این بخش حمایت های مالی بیشتری از ناشران و نویسندگان فعال در این حوزه صورت پذیرد.

رحیمی در پایان گفت: «برگ 24» کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما است و در ساخت این برنامه دو نفر از تهیه کنندگان و کارگردانان با سابقه سیما در حوزه کتاب آقایان محمود فاتحی و حسین پورصلعی من را یاری می کنند.