همزمان با گرامیداشت روز اقتصاد مقاومتی و کار آفرینی در سال جهش تولید، جلسه هم اندیشی دفاتر نمایندگی شرکت صوتی و تصویری سروش در استان ها در محل سالن همایش صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت سروش، رئیس هیئت مدیره شرکت سروش در ابتدای این مراسم با تاکید به ضرورت تغییر رویکرد دفاتر استانی به قوت ها و ضعف ها و تجربه های گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت همگامی با تغییرات، ضروری است به مقوله تبلیغات و برودکست توجه ویژه داشته باشیم.

رضا قدیمی ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در این مجموعه به ضرورت انعکاس فعالیت استان ها اشاره و تصریح کرد: انتظار می رود چشم اندازه سال آینده در دفاتر استانی صرفا موضوع تبلیغات نباشد.

همچنین مدیر عامل شرکت سروش نیز با اشاره به مشکلات این مجموعه در یک سال اخیر گفت: با وجود مشکلات در تمامی حوزه ها فعالیت روبه رشدی داشتیم و برای سال 1400 نیز رویکرد جدیدی را اتخاذ خواهیم کرد.غلامحسن افشاری با تاکید به اینکه سروش در سال 99 توانسته بیشترین پیشرفت را در بین کل شرکت های وابسته به صندوق بازنشستگی کسب کند، اضافه کرد: توسعه و تقویت فعالیت دفاتر استانی نیز مورد تاکید است.

در ادامه نایب رئیس هیئت مدیره شرکت سروش ضمن ارائه گزارش از فعالیت های شرکت، متذکر شد: با وجود رکود فعالیت های رسانه ای با شیوع بیماری کوید 19، شرکت سروش توانسته عملکرد قابل توجهی از خود ارائه دهد.

مجید شعبان پور با اشاره به فعالیت این مجموعه از 33 سال قبل، اظهار داشت: تقریبا در تمامی حوزه ها از جمله فنی و بازرگانی، تبلیغات، تولیدات رسانه ای و آموزش رشد محسوس عملکرد را طی سال جاری شاهد هستیم.

وی با تاکید به اینکه با شیوع کرونا اقبال عمومی به رسانه های VOD افزایش یافت، اضافه کرد: سروش توانسته در کمترین زمان برای تولیدات برخط برنامه ریزی کند.معاون فنی و بازرگانی شرکت سروش به ضرورت دست یابی به درآمد پایدار اشاره و تاکید کرد: انتظار می رود سروش قطب اول تولید برنامه های مشارکت استانی شود.

وی معتقد است همان طور که این مجموعه در مرکز به عنوان یک کسب و کار موفق شناخته می شود، در استان ها نیز می بایست فعالیت های موفق و موثری را عملیاتی کرد.

در ادامه این جلسه ضمن تشریح مهمترین ضرورت های حوزه حقوقی توسط علیرضا بستان دوست مدیر امور حقوقی شرکت و موضوعات مالی توسط عبدالله سلوکی، مدیر امور مالی، مدیر واحد تبلیغات نیز به ضرورت توسعه بازار تاکید کرد.

محسن سلطانی با اشاره به اهمیت دیجیتال مارکتینگ متذکر شد: در فضای کسب و کار کنونی کشور برای نفوذ در بازار لازم است، محصول جدید خلق کنیم.وی گفت: به منظور همسویی با نیازهای جدید طی یک سال گذشته بر روی اپ ها، شبکه های اجتماعی و تلویزیون اینترنتی تمرکز داشتیم و بازخورد مطلوبی نیز مشاهده کردیم.

در ادامه نمایندگان دفاتر استانی نظرات، پیشنهادات و خواسته های خود را به صورت مبسوط با مدیران مجموعه در میان گذاشتند.

مدیر امور استان ها در ادامه طرح نظرات دفاتر، به رشد چشمگیر درآمد استان ها اشاره و تصریح کرد: رویکرد جدید ما توجه به برنامه های تبلیغاتی است.علی اکبر صاحبی متذکر شد: در عین حال لازم است هر استانی بر اساس امکان سنجی برنامه ریزی کرده و از پتانسیل های خود و دفتر مرکزی برای توسعه، معرفی و اجرای برنامه های سروش استفاده کند.در بخش دوم این نشست، مدیر کل دفتر اطلاعات و برنامه ریزی معاونت امور استان های صدا و سیما ضمن تاکید به تحول قابل توجه سروش در دوره جدید مدیریتی اظهار داشت: در عین حال ضروری است تعامل با استان ها تقویت شود

مجید علیزاده با اشاره به پتانسیل عظیم استان ها در اجرای برنامه های مختلف، اضافه کرد: توجه به این نکته ضروری است که رقابت بین مراکز صدا و سیما با سروش برای جذب منابع پذیرفته نیست و لازم است با تعامل برنامه ها عملیاتی شود.در پایان نیز مدیرعامل شرکت سروش با اشاره مجدد به تبلیغات و آگهی در استان ها، تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که توسعه کسب و کار در کل استان ها اتفاق بیفتد.

به گفته افشاری هر اختیار و امکانی برای دفتر تهران پیش بینی شده، برای استان ها نیز قابل پیش بینی است و لازم است مدیران استانی از این ظرفیت بهره گیرند.

درانتهای این مراسم از دو دفتر نمایندگی در استان های هرمزگان و آذربایجان شرقی با اهدای لوح تجلیل شد.