امسال 9 شبكه سيما، ويژه برنامه تحويل سال اجرا مي كنند.

در نشست معاون سيما و مديران شبكه ها با خبرنگاران اعلام شد 9 شبكه سيما براي ساعات پاياني سال 96 و آغاز سال 97 ويژه برنامه تدارك ديده اند.

از آنجا كه نخستين روز سال 97 با سالروز شهادت امام هادي (ع) مصادف است ، ويژه برنامه هاي تحويل سال و شب شهادت آن امام همام رنگ و بوي مناسبتي به خود مي گيرد.

در اين نشست خبري اعلام شد شبكه يك سيما ويژه ‌برنامه «يكِ يك» را با اجراي سيد علي ضيا از شنبه (26 اسفند) آغاز مي كند و در ساعات تحويل سال اين برنامه با حال و هواي مناسبتي تقديم مخاطبان خواهد شد. ويژه برنامه تحويل سال شبكه دو با اجراي ژيلا صادقي و محمد سلوكي پخش خواهد شد.

«بهار نارنج» برنامه تحويل سال شبكه سه سيما اعلام شد كه چند روز قبل از تحويل سال با اجراي احسان عليخاني به روي آنتن خواهد رفت.

شبكه چهار سيما امسال ويژه برنامه اي از جنس برنامه هاي ادبي و فرهنگي شبانه اش را براي پخش در لحظات تحويل سال تدارك ديده است و مخاطبان خود را پاي‌ "سفره هفت‌سين فرهنگي" مي‌نشاند .

ويژه برنامه تحويل سال شبكه چهار امسال از پايتخت كتاب ايران، شهر كاشان پخش مي شود و پس از تحويل سال در استوديو با محمد صالح علا و قصه خواني هايش ادامه مي يابد. برنامه تحويل سال «شب فيروزه‌اي» از برج ميلاد روي آنتن شبكه پنج سيما مي‌رود.

شبكه نسيم برنامه «دورهمي» را به شكل ويژه برنامه از ساعت 16 تا 18 پخش مي‌كند. شبكه آموزش هم پيش از تحويل سال نو به استقبال نوروز خواهد رفت و اين ماموريت را به برنامه «پنجره‌ها» محول كرده‌است. اين برنامه با عنوان «پنجره‌هاي نوروزي» با اجراي مجيد واشقاني از روز جمعه 25 اسفند ماه تا روز سه‌شنبه 29 اسفند ماه ميهمان مخاطبان خواهد بود.

شبكه جام جم "فرش فيروزه اي" را در لحظات تحويل سال براي مخاطبان خارج از مرز هاي ايران پهن مي كند و آقايان رهبرحقيقت و هومن ستوده اجراي اين برنامه ها را بر عهده مي گيرند .

شبكه افق نيز با ويژه برنامه اي متنوع مخاطبان خود را در دقايق پاياني سال 96 همراهي مي كند.