سيماي جمهوري اسلامي امسال در چند شبكه علاوه بر برنامه هاي معارفي و متنوعي كه تدارك ديده ، برنامه هاي مناسبتي از جمله سريال «نفس» و مجموعه تلويزيوني«زير پاي مادر» را هم در جدول پخش قرار داده است.

امسال شاهد پخش مجموعه هاي تلويزيوني «نفس» از شبكه سه سيما و «زير پاي مادر» از شبكه اول سيما خواهيم بود .

سريال «نفس»

سريال «نفس» آخرين قسمت از سه گانه جليل سامان به تهيه‌كنندگي احمد كاشانچي قرار است در ايام ماه رمضان ساعت 20:45 از شبكه سوم سيما پخش شود.

پيش از اين در اسفند 95 معاون سيما در بازديدي كه از پشت صحنه اين سريال داشت اعلام كرده بود با توجه به قرار گرفتن مناسبت‌هاي 15 خرداد و 7 تير در ماه رمضان سال آينده دست اندركاران سريال نفس مي‌كوشند آن را براي پخش در ماه رمضان سال 96 آماده كنند.

داستان سريال «نفس» در مورد جواني پر شر و شور است كه در بحبوحه وقايع انقلاب رازي در زندگي‌اش فاش مي‌شود. او براي رسيدن به حقيقت حوادث پيچيده‌اي را پشت سر مي‌گذارد.

بازيگران اين سريال عبارتند از: مسعود رايگان، داريوش فرهنگ، فاطمه گودرزي، ژاله صامتي، عليرضا كمالي، بهناز جعفري، قربان نجفي، هادي عامل هاشمي، شهاب شادابي، احسان اماني، آتوسا راستي، با معرفي ساناز سعيدي و با حضور هدايت هاشمي، خسرو شهناز و رامين راستاد.

سريال «زير پاي مادر»

بعد از «لبخند رخساره» و «ديباجي» سريال ماه رمضان شبكه يك به «زير پاي مادر» تغيير نام داد.

مجموعه تلويزيوني«زير پاي مادر» به كارگرداني بهرنگ توفيقي، نويسندگي سعيد نعمت‌الله و تهيه‌كنندگي زينب تقوايي در شب‌هاي ماه مبارك رمضان از شبكه يك سيما به روي آنتن خواهد رفت.

اين مجموعه تلويزيوني در 30 قسمت 45 دقيقه‌اي از ششم خرداد و همزمان با آغاز ماه مبارك رمضان هر شب ساعت 22:15 پخش خواهد شد.

تاكنون 20 قسمت از اين سريال تدوين و آماده پخش شده و تدوين ساير قسمت‌ها هم در حال انجام است. بيش از نيمي از اتفاقات و داستان سريال در مشهد مقدس و حرم امام رضا (ع) رخ مي‌دهد كه همين مسئله فضاي معنوي سريال «زير پاي مادر» را بالا برده است.

كامبيز ديرباز، پريوش نظريه، بهناز جعفري، مهدي سلطاني، مجيد واشقاني، آتيلا پسياني، بهزاد فراهاني، حميدرضا هدايتي، درسا بختياري و عليرضا آرا از بازيگران اصلي مجموعه تلويزيوني زير پاي مادر هستند.