برنامه «راه و بیراه» با بررسی دوره‌های مختلف مذاکرات هسته ای ایران و غرب، از رادیو گفت‌وگو تقدیم مخاطبان می‌شود.

فریدون نخستین‌ماهر، تهیه‌کننده برنامه «راه و بیره» گفت: این برنامه با بررسی دوره‌های مختلف مذاکرات هسته ای ایران و غرب از رادیو گفت‌وگو پخش می‌شود.

وی افزود: در برنامه«راه و بیراه» با استفاده از منابع آرشیوی موجود از سال 81 که اولین دور مذاکرات شروع شده و از توافقات مختلف در سه دوره روسای جمهوری ایران، مستند و بسته‌هایی تهیه شده که مخاطبان بتوانند به زوایای پنهان دوره‌های مختلف مذاکرات هسته ای دسترسی پیدا کنند.

نخستین‌ماهر تصریح کرد: این مستند عدم پایندی طرف‌های مذاکره و کارشکنی‌های گروه 5+1 را علی‌رغم تمام تعهدات انجام شده از سوی ایران در خلال پیشرفت صلح آمیز برنامه هسته‌ای بررسی کرده است.

تهیه‌کننده برنامه «راه و بیره» افزود: این برنامه هر روز ساعت 13:30 به مدت 35 دقیقه روی موج اف ام ردیف 103.5 مگاهرتز از رادیو گفت‌وگو شنیده می‌شود.

امیراحمد حدادنیا، نویسنده و پژوهشگر برنامه «راه و بیراه» گفت: این برنامه روند مذاکرات هسته ای از سال 81 تا این روزها که ایران پنجمین گام کاهش تعهدات خودش را در برجام برداشت، را بررسی می‌کند.

وی تصریح کرد: این برنامه مربوط به دوره دولت اصلاحات، دولت نهم و دهم و دولت یازدهم و دوازدهم می‌شود که سعی کرده‌ایم در تمام زوایا و بدون نگاه جانبدارانه و فقط بر اساس واقعیت، مسائل مربوط به مذاکرات را بررسی کنیم تا مخاطبان با آگاهی یافتن از روند مذاکرات بتوانند در این خصوص اظهارنظر کنند.

نویسنده و پژوهشگر برنامه «راه و بیراه» گفت: این مستند در 8 قسمت طراحی و تولید شده است. البته موضوع مذاکرات هسته‌ای به حدی فراگیر است که می‌توان به صورت گسترده‌تر و جامع‌تر به آن پرداخت، لذا امیدواریم ساخت این مستند شروعی برای ادامه مسیر و ساخت چنین برنامه‌هایی برای آگاهی دادن و شفاف‌سازی باشد.