مجموعه «شهری برای همه» پنجشنبه 26 بهمن به مشکلات و معضلات حمل‌ونقل شهری برای معلولان می‌پردازد.

«فاطمه صارمی» نویسنده و کارگردان «شهری برای همه» درباره تازه‌ترین قسمت این مجموعه مستند گفت: در این قسمت مشکلات و موانع ناوگان حمل‌ونقل عمومی مانند بی آرتی‌ها، مترو، تاکسی و آژانس‌ها برای معلولان موردبررسی قرار می‌گیرد.
فاطمه صارمی افزود: در این مستند با نگاهی مقایسه‌ای به معرفی امکانات کشورهای پیشرفته که بعد از جنگ جهانی دوم به این مسئله ریشه‌ای نگاه کرده‌اند و مشکلات را مرتفع کردند، پرداخته‌شده است.
وی گفت: در قسمت چهارم «شهری برای همه» علی جباری هنرمند و آهنگساز دارای معلولیت، از مناسب نبودن ساخت‌وسازهای شهری و حمل‌ونقل عمومی مانند ایستگاه‌های مترو و اتوبوس و.. برای معلولین صحبت خواهد کرد، او گلایه‌هایی هم از نبود فرهنگ مناسب برخورد با افراد دارای معلولیت در سطح شهر، متروها و .. مطرح خواهد کرد.
این مجموعه مستند با مشارکت دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور و شبکه مستند سیما در ۱۳ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای تهیه و تولیدشده است و پنجشنبه از ‌ساعت 20 پخش می‌شود.
تهیه‌کنندگی این مستند را وحید مهدی‌زاده بر عهده دارد و از دیگر عوامل آن می‌توان به تصویربرداران ایران مصطفی فریدونی و عباس عباسی، تصویربرداران کشورهای خارجی علی بشارت و علیرضا صارمی، تدوینگران حامد مسعودی و حمیدرضا مسعودی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز علی باروتی، گوینده سینا ییلاق بیگی، عکاس احسان نقابت و مدیر تولید فرشته جوادی اشاره کرد.