شبكه هاي مختلف راديويي همزمان با فرارسيدن شب بيست و سوم ماه مبارك رمضان ويژه برنامه هايي را پخش مي كنند.

شبكه هاي مختلف راديويي همزمان با شب بيست و سوم ماه رمضان، با پخش ويژه برنامه هايي تلاش مي كنند تا اوقاتي سرشار از معنويت را براي مخاطبان روزه دار خود رقم بزنند.

راديو ايران

راديو ايران در شب بيست و سوم ماه رمضان ويژه برنامه "هنگام باران" را از حرم حضرت عبدالعظيم حسني پخش مي كند. در اين شب ها گزارش هاي مختلفي از كساني كه به خاطر خدمات رساني به مردم نمي توانند در اين مراسم معنوي حضور داشته باشند، پخش مي شود. در آيتم چهار گوشه ايران، گزارشگران راديو ايران در سراسر كشور به سراغ نمادهاي شهرها مي روند، به طور مثال گزارشگر سيستان و بلوچستان از مرزبانان درباره شب قدر مي پرسد و گزارشگر بندر عباس و بوشهر به سراغ ناخدا ها مي روند و در مورد شب قدر با آنها گفت و گو مي كنند.

"هنگام باران" در شب بيست و سوم رمضان به گويندگي حامد نجم الهدي، مشاور محتوايي اكبر عاشوري و نويسندگي فرزانه ناظري و مهدي رسولي از ساعت 23 شب تا 2:30 سحر از آنتن راديو ايران پخش مي شود.

راديو اقتصاد

در ويژه برنامه "در سوگ عدالت " حجت الاسلام مجيد كرمي، كارشناس مذهبي به همراه دكتر احمد شفا زاده، كارشناس مجري درخصوص چگونگي سيره حكومتي حضرت علي (ع) در بخش اقتصادي و اجتماعي گفت و گو مي كنند. تفسير آيات قرآن، نوحه و... از جمله عناويني هستند كه به سمع شنوندگان خواهند رسيد. ويژه برنامه "در سوگ عدالت" به تهيه كنندگي محسن رنگيني جمعه در دو بخش ساعت 07:00 به مدت 90 دقيقه و ساعت 21:00 به مدت 55 دقيقه از راديو اقتصاد پخش مي شود.

راديو پيام

راديو پيام در شب بيست و سوم رمضان بنابر شرح وظايف و ماموريت ها اقدام به پخش متن ها و موسيقي هاي مرتبط با اين مناسبت مي كند، شنوندگان مي توانند از طريق طول موج 104 مگاهرتز رديف اف ام شنونده برنامه هاي راديو پيام باشند.

راديو تهران

شبكه راديويي تهران از حرم مطهر حضرت عبدالعظيم الحسني (ع) ويژه برنامه‌ شب‌ 23 ماه مبارك رمضان را به صورت مستقيم پخش مي كند. ويژه برنامه"پله پله تا ملاقات خدا" كاري از گروه اخلاق و زندگي شهروندي راديو تهران است كه اين شب به صورت زنده به همراه قاريان و سخنرانان مطرح كشورمان در آستان مقدس حضرت عبدالعظيم الحسني (ع) از ساعت 22:30 دقيقه تا 3 بامداد ميزبان شب‌زنده‌داران است. انعكاس رويداد مذهبي شب قدر از حرم حضرت عبدالعظيم حسني (ع) و بخش ادبيات در قدر سروده خانم دكتر شمشاد و آيتم قدر ماه ضيافت، كمك و دستگيري از ايتام از بخش هايي است كه از راديو تهران تقديم مخاطبان مي شود.

راديو صبا

برنامه "عشق عليه السلام" شنبه 27 خرداد ساعت 21 و به مدت 60 دقيقه با بيان متون ادبي و مناجات هاي ويژه شب هاي قدر به استقبال اين ايام مي رود. برنامه "علي نامه" 27 خرداد از ساعت 9:15 به مدت 15 دقيقه با شعر خواني در مدح و ثناي حضرت علي (ع)به روي آنتن مي رود. "پابه پاي آسمان" از 27 خرداد به صورت زنده از ساعت 9:30 مسابقه تلفني و پيامكي ويژه اين ايام را به روي آنتن مي برد.

راديو فرهنگ

راديو فرهنگ در شب بيست و سوم رمضان ويژه برنامه "از قاف تا قاف" را پخش مي كند كه به پخش سخنراني ها و مراسم احياء شب قدر از دانشگاه امام صادق (ع) مي پردازد. اين برنامه به تهيه كنندگي اميررضا راز و مهدي دادجو به صورت زنده از ساعت 12 تا 3 بامداد از راديو فرهنگ پخش خواهد شد.

اميررضا راز تهيه كننده راديو فرهنگ برنامه "ماه در محراب " را به مدت 45 دقيقه در ايام شهادت امير مومنان به روي آنتن راديو فرهنگ خواهد برد. اين برنامه نمايشنامه اي تاليفي از روزگار شهادت حضرت علي (ع) با بهره گيري از داستان ها و رواياتي است كه در اين خصوص آمده است. اين برنامه 27 خرداد به مدت 45 دقيقه ساعت 16:15 پخش مي شود. ويژه برنامه «ماه شب هاي كوفه» كاري از گروه تاريخ و انديشه شنبه 27 خرداد ساعت 22 در قالب نمايش به نگاه هاي تاريخي زندگي امام علي (ع) مي پردازد.

راديو قرآن

برنامه "اشراق"شنبه 27 خرداد ساعت 21:30 به كارشناسي عباس تقويان با موضوع بررسي چگونگي نزول قرآن در ليله القدر، تنزيل قرآن و رابطه آن با بعثت پيامبر، قرآن و تدبر در آيات تكويني، تبيين فضيلت شب‌هاي قدر، شخصيت حضرت علي‌(ع) از ديدگاه قرآن پخش مي شود.

پخش دعاي جوشن كبير با صداي زين العابديني و غلامرضازاده و مهدي صدقي امشب ساعت 22:30 روي آنتن راديو قرآن مي رود.

ويژه برنامه "قدر قرآن" از راديو قرآن ساعت 1بامداد با بيانات آيت ا... جوادي آملي با موضوع لَيلَهُ القَدرِ خِير مِنْ ألفِ شَهر، فضيلت شب قدر، دعاي قرآن به سر، تلاوت هاي كوتاه ، بيانات آيت ا... امامي كاشاني با موضوع بركت شبهاي قدر، "شب سوم قدر" با بيانات حجت الاسلام و المسلمين انصاريان از حسينيه همداني هاي شهر ري از ديگر برنامه هاي راديو قرآن در اين ايام پرفضليت است.

پخش تلاوت سوره دخان در شب بيست و سوم ماه مبارك رمضان ساعت 21:15 از ديگر برنامه هاي راديو قرآن است.

راديو معارف

با فرارسيدن ليالي پر فضيلت قدر ويژه برنامه "فيض حضور" به صورت زنده از حرم مطهر كريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه (س) پخش مي‌شود.

در شب بيست و سوم ماه مبارك رمضان دعاي ابوحمزه ثمالي با نواي حجت الاسلام ضيايي، دعاي جوشن كبير با نواي حاج سيد علي حسيني نژاد و سخنراني و مراسم احيا توسط حجت الاسلام و المسلمين سعيدي به صورت زنده از حرم كريمه اهل بيت پخش خواهد شد. لازم به ذكر است مراسم احيا از ساعت 22:15 از امواج راديو معارف روي آنتن مي رود.

راديو گفتگو

"آفاق" نام ويژه برنامه اي است كه در شب بيست و سوم رمضان ساعت 21 از شبكه راديويي گفت و گو به روي آنتن مي رود.اين برنامه به تهيه كنندگي عذرا جوزداني و با محور بررسي جايگاه شب هاي قدر با حضور واعظان و كارشناسان اين حوزه اجرا مي شود.

راديو نمايش

اين شبكه راديويي با پخش نمايش هاي ويژه شب هاي قدر همراه با مخاطبان و ديگر شبكه خواهد بود.