نماز باشكوه عيد سعيد فطر به امامت رهبرمعظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله خامنه اي و با حضور مردم متدين از شبكه يك سيما و راديو ايران به طور زنده پخش خواهد شد.

شبكه يك سيما در اين روز با پخش ويژه برنامه اي با اجراي مهدي آقا بيگي از ساعت 7 صبح تا پايان خطبه نماز عيد سعيد فطر، ساعت 9:30 اين عيد بزرگ اسلامي را جشن خواهد گرفت.

اين مراسم با شكوه با 11 دوربين مستقر و دو واحد سيار علاوه بر پخش تصاوير اقامه نماز عيد فطر، ورود مردم به ميعادگاه نماز فطر را با كيفيتي عالي به نمايش در مي آورد.

همچنين ساعت 19:20، تكرار خطبه هاي نماز عيد سعيد فطر از شبكه يك پخش مي شود.

راديو ايران نيز نماز عيد سعيد فطر را به طور زنده از ساعت 6:35 در ويژه برنامه «قنوت شكر» پخش مي كند.

اين شبكه راديويي با «جشن سلام» برنامه هاي ماه رمضان را شروع كرد با «جشن سپاس» نيز به استقبال عيد فطر مي رود .

دو تيم برنامه سازي جمعه 25 خرداد ساعت 11 و 19:30 با پخش ويژه برنامه هايي با ماه مبارك رمضان خداحافظي و مردم را براي استقبال از عيد فطر آماده مي كنند. تقويت و افزايش شناخت نسبت به شكرگزاري و آثار مثبت آن در زندگي و تغيير باور و رفتار در جهت سبك زندگي اسلامي هدف «جشن سپاس» است.

گزارش از شهرهايي همچون كردستان ، سيستان و بلوچستان، آذربايجان غربي و شرقي و گيلان كه جشن عيد فطر را با فرهنگ و آداب ورسوم خاصي اجرا مي كنند، گپ صميمي مهدي طهماسبي با هنرمندان ، بازيگران ،كارگردانان به پاس يك ماه روزه داري، عيد در ادبيات با اجراي استاد حسين آهي ،عيد فطر در كشورهاي اسلامي و گفتگوي فاطمه آل عباس با حجت الاسلام شهاب مرادي از بخش هاي اين برنامه است.

برنامه "جشن سپاس" كاري از گروه فرهنگ و انديشه، به تهيه كنندگي حسين معصومي ،اجراي فاطمه آل عباس ،گزارشگري مهديه پهلواني و نويسندگي مهدي رسولي فيني از راديوايران پخش مي شود.