چهار سريال در اداره كل هنرهاي نمايشي راديو توليد شده است كه در ايام ماه مبارك رمضان تقديم مخاطبان خواهد شد.

120 قسمت نمايش جديد راديويي در قالب چهار سريال در ماه مبارك رمضان از راديو نمايش پخش خواهد شد.

اين آثار هر كدام در 30 قسمت تهيه شده كه موضوعاتي چون اخلاق گرايي، خانواده و سبك زندگي ايراني-اسلامي، اداي دين و كمك به ديگران، نيكي، پاداش، راستي، انسان دوستي، خودشناسي و نگاه به گذشتگان، اخلاق گرايي، جايگاه انسان، تقويت روحيه و پرهيز از گناه را دربرمي‌گيرند.

خلاصه داستان‌هاي اين سريال‌هاي راديويي و زمان پخش آن به شرح ذيل است:

سريال راديويي "خواب چهل آينه " به نويسندگي هانيه نجفي و كارگرداني فريدون محرابي ساعت 10 صبح از راديو نمايش پخش مي شود و در خلاصه داستان آن آمده است : در اوايل دوره رضاخاني، چند روز مانده به ماه مبارك رمضان ، آقا سيد محمد حسين روحي يكي از روحانيون برجسته تهران خود را براي مراسم ختم قرآن آماده مي كند. اين مراسم هر ساله به مدت سي شب در عمارتي واقع در باغ سيب طلعتي برگزار و در دهه آخر ماه نيز مراسم روضه خواني و در شب هاي قدر مراسم احيا برپا مي شود و...

داستان سريال "راه و بيراه "به نويسندگي مريم تاجيك و كارگرداني مينو جبارزاده كه ساعت 11:15 از راديو نمايش پخش مي شود، درباره پيرمردي 65 ساله و خير است كه دو دهنه مغازه بزرگ برنج فروشي و كارخانه كوچك توليد آرد برنج دارد . او سالهاست به شكرانه نعمت هايي كه خداوند به خود و خانواده اش داده، كل ماه رمضان با همكاري بهزيستي به ايتام افطار مي دهد و هر دو دهنه مغازه را هم در اختيار هيئت براي برگزاري مراسم شب هاي ماه رمضان و قدر مي گذارد ...

"سرنوشت " به نويسندگي سوگند عباسي و كارگرداني مهدي نميني مقدم عنوان سريال ديگري است كه در اين ايام ساعت 13:30 از راديو نمايش پخش مي شود و داستان فردي متمول را روايت مي كند كه سال هاست در امور خيريه به ايتام كمك مي كند و از اين رو سرپرستي چند بچه را نيز بر عهده دارد . جاويد به علت كهولت سن و بيماري در روزهاي پاياني عمرش قرار دارد، لذا تصميم مي گيرد كه در آستانه ماه رمضان دو سوم از دارايي اش را وقف ايتام كند و.....

نمايش راديويي "راه نجات "به نويسندگي حميدرضا عباسي و كارگرداني رامين پورايمان نيز داستان فردي را روايت مي كند كه در كار توليد موفق است و قصد دارد در سرزمين آبا و اجداديش كارخانه اي تاسيس كند. اين سريال راديويي ساعت 16 از راديو نمايش پخش مي شود.

علاوه بر اين 4 عنوان سريال نمايشي كه از 27 ارديبهشت (اول ماه رمضان )از راديو نمايش پخش مي شوند ، ويژه برنامه افطار نيز هر روز از ساعت 19 تا 20:30 به روي آنتن اين شبكه خواهد رفت .

در اين ويژه برنامه نمايش هايي متناسب با حال و هواي ماه مبارك رمضان درنظر گرفته شده است و علاوه بر آن در آيتمي جديد با حضور كارشناس مجري ، نكات كاربردي قرآن در زندگي پخش خواهد شد.

همگي اين آثار با هنرمندي تهيه كنندگان، بازيگران، صدابرداران و افكتورها در اداره ي كل هنرهاي نمايشي راديو توليد شده اند كه علاوه بر راديو نمايش از ساير شبكه هاي راديويي پخش خواهد شد.