شبكه قرآن و معارف سيما ، پوشش تصويري سي و چهارمين دوره مسابقات بين المللي قرآن كريم را در دستور كار خود قرار داده است .

سي و چهارمين دوره مسابقات بين المللي قرآن كريم به صورت زنده و مستقيم به روي آنتن شبكه قرآن و معارف سيما مي رود . افتتاحيه اين دوره از مسابقات در روز چهارشنبه 30 فروردين خواهد بود كه اين مراسم به صورت زنده از ساعت 17 تا 20 پخش خواهد شد.

بخش مقدماتي قرائت بزرگسالان و نابينايان در روزهاي پنجشنبه 31 فروردين و جمعه 1 ارديبهشت در ساعت هاي 10:30 الي 11:30 و 18:30 الي 19:30 بصورت زنده به روي آنتن اين شبكه مي رود.

مسابقات حفظ و قرائت دانش آموزي (پسران) از شنبه دوم ارديبهشت تا سه شنبه پنجم ارديبهشت از ساعت 9 تا 12 به صورت زنده تقديم علاقه مندان خواهد شد.

مرحله نهايي حفظ و قرائت بزرگسالان و روشندلان از شنبه دوم ارديبهشت تا سه شنبه پنجم ارديبهشت از ساعت 16 تا 20 به صورت زنده پخش مي شود.

همچنين مراسم اختتاميه اين دوره از مسابقات در روز چهارشنبه 6 ارديبهشت از ساعت 17 تا 20 به صورت زنده به روي آنتن خواهد رفت.

برنامه رصد شبكه قرآن و معارف سيما نيز به صورت ويژه از محل برگزاري مسابقات همه روزه از ساعت 15 تا 16 به تحليل اين رقابتها خواهد پرداخت.

همچنين قرار است ديدار مسئولين برگزاري و متسابقين سي و چهارمين دوره مسابقات بين المللي قرآن كريم با رهبر معظم انقلاب در روز پنجشنبه 7 ارديبهشت ماه به صورت زنده پخش شود.

سي و چهارمين دوره مسابقات بين المللي قرآن كريم ، 30 فرودين ماه 1396 با حضور 276 برگزيده قرآني از 83كشور اسلامي در مصلاي بزرگ امام خميني (ره) برگزار و تا 6 ارديبهشت به مدت يك هفته ادامه خواهد داشت.